Fen Lisesi

Ortadoğu Fen Lisesi sosyal yönü gelişmiş, toplum içerisinde aktif, kültür seviyesi yüksek, başarılı ve toplumsal değerlerin farkında olan bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

Ortadoğu Fen Lisesinde idari kadro ve alanında uzman öğretmenler eğitim öğretim etkinlikleri profesyonel bir biçimde yürütür. Ders içi etkinlikler, düzenli deneme sınavları ve sonrasında yapılan etütler ile Ortadoğu Fen Lisesinin başarısı her yıl katlanarak artış göstermektedir. Başarılı öğretmen kadrosu ve çalışma sistemi ile Ortadoğu Fen Lisesi bir çok yeniliğe, il-bölge ve Türkiye birinciliğine imza atmıştır.

Ortadoğu Fen Lisesi başarılı öğrenci profilinin yanında sosyal-dinamik öğrenciler yetiştirmek de öncü olmaya devam etmektedir. Ortadoğu Fen Lisesinde öğrencilerin bireysel yeteneklerini sergileyebilecekleri ve geliştirebilecekleri sınırsız imkanlar mevcuttur. Tiyatro gösterileri, donanımlı konferans salonu, atölyeler, kulüpler, müzik ve görsel sanat etkinlikleri, spor salonları, halı sahalar bunlardan bazılarıdır.

Ortadoğu Fen Lisesi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada en iyi şekilde yetiştirdiği öğrencilerini Türkiye’nin en gözde seçkin üniversitelerine göndermeye devam edecektir.