Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi

Ortadoğu Anadolu Lisesi sosyal yönü gelişmiş, toplum içerisinde aktif, kültür seviyesi yüksek, başarılı ve toplumsal değerlerin farkında olan bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

Ortadoğu Anadolu Lisesinde idari kadro ve alanında uzman öğretmenler eğitim öğretim etkinlikleri profesyonel bir biçimde yürütür. Ders içi etkinlikler, düzenli deneme sınavları ve sonrasında yapılan etütler ile Ortadoğu Anadolu Lisesinin başarısı her yıl katlanarak artış göstermektedir. Başarılı öğretmen kadrosu ve çalışma sistemi ile Ortadoğu Anadolu Lisesi bir çok yeniliğe, il-bölge ve Türkiye birinciliğine imza atmıştır.

Ortadoğu Anadolu Lisesi başarılı öğrenci profilinin yanında sosyal-dinamik öğrenciler yetiştirmek de öncü olmaya devam etmektedir. Ortadoğu Anadolu Lisesinde öğrencilerin bireysel yeteneklerini sergileyebilecekleri ve geliştirebilecekleri sınırsız imkanlar mevcuttur. Tiyatro gösterileri, donanımlı konferans salonu, atölyeler, kulüpler, müzik ve görsel sanat etkinlikleri, spor salonları, halı sahalar bunlardan bazılarıdır.

Ortadoğu Anadolu Lisesi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada en iyi şekilde yetiştirdiği öğrencilerini Türkiye’nin en gözde seçkin üniversitelerine göndermeye devam edecektir.