Tarihçemiz...

Tarihçemiz...

  ·        Ortadoğu Eğitim Kurumları 1998  yılında İlköğretim okulu ve Lise olarak Ali Emiri 4. Sokak’ta mütevazı bir binada eğitim hayatına başladı.

 
·2001 yılından itibaren Talaytepe Merkez Kampusuna taşınarak eğitim ağını genişletti.
 
·Ortadoğu Eğitim Kurumları 2010-2011 eğitim-öğretim yılında Özel Ortadoğu Fen Lisesi ve Özel Ortadoğu Anadolu Liselerini açarak Diyarbakır’da eğitim ve öğretimde en iddialı kurumlardan biri oldu.
 
·2014 yılında Türkiye ve Dünya için başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmek amacıyla mükemmel altyapıya sahip anaokulunu hizmete açtı.
 
·Ortadoğu Eğitim Kurumları, eğitim kadrosu, bilimsel amaçlı laboratuarları, konferans salonları ve donanımlı derslikleri ile çağdaş bir eğitim modeli uygulamaktadır.
 
·Kurulduğu tarihten bugüne kadar çok büyük başarılara imza atan Ortadoğu Eğitim Kurumları, TYT, AYT ve LGS sınavlarında çok sayıda Türkiye birinciliği ve Türkiye derecesine imza atmıştır. Ayrıca il bazında üniversite sınavlarında en çok tıp fakültesi kazandıran okul olarak haklı bir gurur yaşamaktadır.
 
·Ortadoğu Eğitim Kurumları, yönetim kurulunun güçlü öngörüsü ile Diyarbakır manzarasına hakim Talaytepe’de 40 dönümlük arazi üzerinde öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılayacak nitelikte eğitim binaları, oyun parkları, kapalı spor salonu, jimnastik salonu, binicilik eğitim pisti, yüzme havuzu, açık oyun alanları, halı sahalar ve tenis kortu  ile geleceğe güvenle bakan bir kurum inşa etmiştir.
 
·Bir okulun meydana gelmesinde yalnızca binaların inşası yeterli eğildir elbette. Bu yüzden yaşamın akademik başarıdan ibaret olmadığına inanan Ortadoğu Eğitim Kurumları bahçesini, yönetim kurulumuzun üyeleri, öğrencileri ve öğretmenlerinin kendi elleri ile diktikleri, bugün meyvelerini paylaştığımız ve gölgesinde dinlendiğimiz binlerce ağaç yetiştirmiştir. Renkleriyle gökkuşağını andıran çiçekler ve bitki örtüsü ile adeta bir botanik müzesi meydana getirmiştir.
 
·Ortadoğu Eğitim Kurumlarında eğitim çalışmaları ve bilimsel çalışmalar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri destekleyen çok yönlü bir eğitim anlayışı sergilenmektedir.
 
Ortadoğu Eğitim Kurumları,  bir Dünya okulu olarak özgür düşünen, çevresine ve topluma saygılı, araştırmacı, girişimci, sevgi ve hoşgörü simgesi nesiller yetiştirmeye devam etmektedir.

BİZDEN SON HABERLER